Kuran İnşaat

 

Kuran Şirketler Topluluğu, Tüm Hukukçular Birliği Başkanı Sayın Av. Mustafa Kuran tarafından 1969 yılında kurulmuş, İnşaat, Akaryakıt, Turizm ve Eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren, her işletmesine kendi soy ismini veren bir aile şirketidir..

Kuran İnşaat yıllarca konut projelerinden, iş merkezlerine, otellerden, ticari merkezlere kadar toplam 508 bin m2 inşaat alanını faaliyete geçirmiştir.
Kuran İnşaat güçlü, güvenilir, deneyimli kadro yapılanmasıyla bugüne kadar başarıyla tamamladığı projelerini 2006 yılında hayata geçirdiği Asrın Projeleri bünyesi altında toplamış ve markalaşma sürecini de başlatmıştır.

Asrın Projeleri bünyesinde yer alan 261 daire ve 8000 m2 sosyal tesisiyle Asrın Konutları ve denize sıfır marina bölgesinde 57 lüks villası ile Asrın Konakları Marina şehrin önemli yatırım alanları üzerinde, sakinlerinin kaliteli, huzurlu ve güvenli bir hayat yaşayabilmeleri için en ince ayrıntısına kadar özel olarak tasarlanmış projelerdir.

Kuran Akaryakıt bünyesinde İstanbul Avrupa yakasında ikisi E5 üzeri olmak üzere 2 adet Shell ve 6 adet BP akaryakıt istasyonları bulunmaktadır.
Kuran Turizm bünyesinde ise Laleli Babaman Hotel ve İş Merkezi,Laleli Kuran Hotel (4 yıldızlı) bulunmaktadır.

Beylikdüzü’nde beş farklı bölgede yer alan MK Gurur Liseleri bir çok öğrenciyi geleceğe yetiştirmektedir.
Makedonya Üsküp’te yer alan 3500 öğrenci kapasiteli (lisans, yüksek lisans, master, doktora) Üsküp Üniversitesi de yine topluluk bünyesinde yer alan eğitim kurumlarıdır.

Asrın Kız Öğrenci Yurdu ile 75 öğrenciyi ev huzurunda yaşatan bir yaklaşımla Asrın Kız Öğrenci Yurdu faaliyete geçmiştir.

Kuran Şirketler topluluğunun 1991’den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını Hüseyin Kuran yürütmektedir.